viesa paskaita kvedaravicius 0524Gegužės 24 d. 15-19 val. partnerystės doc. dr.  Mantas Kvedaravičius skaitys viešą paskaitą „Link vaizdinio ribos: kinematografiniai pabėgėlių krizės ir Rytų Ukrainos konflikto tyrinėjimai“. Paskaita vyks Kūrybos komunikacijos salėje (JR5, Saulėtekio al. 9).

Kultūros antropologas ir kino režisierius dr. Mantas Kvedaravičius dalysis savo įžvalgomis apie konfliktą Rytų Ukrainoje bei šiandieninę pabėgėlių krizę Europoje. Remiantis antropologinio krizės tyrimo medžiaga, surinkta per pastaruosius penkerius metus Ukrainoje, Graikijoje, Turkijoje bei Ugandoje, bus aptariama tikrovės reprezentacijos problematika. Pasitelkiant vaizdinę šiuo metu kuriamų kino filmų medžiagą, bus nagrinėjamas kino estetikos ir politikos santykis bei svarstomos naujos kinematografinės kalbos galimybės.

Dr. Mantas Kvedaravičius yra kultūros antropologas ir kino režisierius, tyrinėjantis performatyvumo politikos problemas. M. Kvedaravičiaus daktaro disertacijoje (Kembridžo universitetas) bei dokumentinėje kino esė „Barzakh“ aiškinamasi žmonių dingimo Čečėnijoje pasekmes. Dokumentiniame filme „Mariupolis“ analizuojamas meno, nacionalizmo ir karo santykis Rytų Ukrainos konflikto kontekste. Kino filmų „Barzkah“ ir „Mariupolis“ pasaulinės premjeros įvyko Berlyno kino festivalyje, filmai parodyti daugiau nei 80 tarptautinių festivalių ir apdovanoti.

viesa paskaita kvedaravicius 0524