mini Bartas PompidouNuo vasario 5 dienos Pompidou šiuolaikinio meno centre Paryžiuje vyksta lietuvių kino režisieriaus Šarūno Barto filmų retrospektyva.

Jos programoje yra rodomi visi režisieriaus filmai - „Tafolarija“ (1986), „Praėjusios dienos atminimui” (1990), „Trys dienos” (1991), „Koridorius“ (1994), „Mūsų nedaug” (2005), „Namai“ (1997), „Laisvė“ (2000), „Septyni nematomi žmonės” (2005),  „Eurazijos aborigenas“ (2010) ir „Ramybė mūsų sapnuose” (2015) bei demonstruojami jo kolegų Leos Carax, Claire Denis, Guillaume Coudray kurti filmai, kuriuose Šarūnas Bartas atlieka vaidmenis. Žiūrovai išvys ir naujausią režisieriaus autoportretinį trumpametražį  filmą „Où en êtes vous, Sharunas Bartas?“ (liet. Kas jūs ir kur esate, Šarūnai Bartai?, 2016), sukurtą Pompidou centro užsakymu, bendradarbiaujant su Arte France Cinéma.

Vasario 13 d., prieš filmo „Septyni nematomi žmonės” rodymą, Pompidou centre vyks režisieriaus susitikimas su žiūrovais bei diskusija, kurią moderuos Komunikacijos fakulteto docentė dr. Renata Šukaitytė, kuri nuosekliai tyrinėja Šarūno Barto kūrybą.

Šarūno Barto filmų retrospektyvos anonsą galima pamatyti čia http://www.dailymotion.com/video/x3qfmbb

Režisieriaus kūrybos pristatymas ir Komunikacijos fakulteto docentės dalyvavimas organizuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje, Lietuvos kultūros institutu ir Lietuvos ambasada Prancūzijoje. Renginį remia Lietuvos kultūros ministerija.