european university film award

Šiais metais Komunikacijos fakulteto Komunikacijos mokslų magistrantai jau trečiąjį kartą dalyvaus Europos universitetų kino apdovanojimo (angl. the European University Film Award) skyrime. Šis apdovanojimas atsirado kino festivalio Filmfest Hamburg ir Europos kino akademijos (angl. European Film Academy) iniciatyva, siekiant skatinti akademinį jaunimą domėtis Europos kinu ir skleisti, reflektuoti europietiškumo idėją.

Iš 38 Europos kino akademijos ilgametražių vaidybinių filmų ir 13 dokumentinių filmų, pretenduojančių į Europos kino akademijos apdovanojimus, specialioji komisija atrinko 5 filmus - Europos universitetų kino apdovanojimo nominantus:

001 Another Round StillPASKUTINIS RAUNDAS (ANOTHER ROUND / DRUK), 2020

Rež. Thomas Vinterberg
Danija, Nyderlandai, Švedija

002 Berlin Alexanderplatz StillBERLYNAS. ALEKSANDRO AIKŠTĖ (BERLIN ALEXANDERPLATZ), 2020

Rež. Burhan Qurbani
Vokietija, Nyderlandai

003 Corpus Christi StillDIEVO KŪNAS (CORPUS CHRISTI /BOŻE CIAŁO), 2019

Rež. Jan Komasa
Lenkija, Prancūzija

004 Saudi Runaway StillSAUDI RUNAWAY, 2020

Rež.  Susanne Regina Meures
Šveicarija

005 Slalom StillSLALOMAS (SLALOM), 2020

Rež.  Charlène Favier
Prancūzija

Iš šių filmų 25 Europos universitetų studentai, taip pat VU Komunikacijos fakulteto Komunikacijos mokslų magistrantai, rinks filmą laimėtoją. Pirma filmų peržiūros ir aptarimai vyks atskirai kiekvienoje šalyje, projekte dalyvaujančių studentų grupėje, o gruodžio 8-9 dienomis 25 universitetų atstovai-studentai rinks filmą nugalėtoją, kuris bus paskelbtas gruodžio 10 d. Pasak šio projekto koordinatorės Lietuvoje – doc. dr. Renatos Šukaitytės-Coenen – „Europos universitetų kino apdovanojimas yra puiki iniciatyva, patraukliu būdu skatinanti studentus domėtis Europos kinu, kultūra, vertybėmis ir kasdieniu europiečių gyvenimu. Galimybė kartu su kitų Europos universitetų studentais aptarti ir išrinkti geriausią filmą, leidžia jiems geriau suprasti Europos kino industrijos veikimo principus ir pajusti kino kultūros įvairovę, taip pat pasijusti sprendimų priėmėjais ir ekspertais.“

Daugiau informacijos apie Europos universitetų kino apdovanojimus galima rasti svetainėje https://www.eufa.org/en/