VU.lt nuotr.VSF kviečia studentus, baigusius studijas ir atlikusius karo tarnybą, teikti prašymus už studijas sumokėtos kainos dalies kompensacijai gauti.

Asmuo, baigęs aukštojo mokslo studijas ir atlikęs nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ar baigęs bazinius karinius mokymus bei siekiantis gauti už studijas sumokėtos kainos dalies kompensaciją, turi Valstybiniam studijų fondui pateikti nustatyos formos prašymą skirti už studijas sumokėtos kainos dalies kompensaciją. Prašymai priimami iki vasario 10 d.

Už studijas sumokėtos kainos dalis kompensuojama asmenims, kurie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliko ar bazinius karinius mokymus baigė po 2011 m. rugsėjo 1 d. ir aukštojoje mokykloje baigė pirmosios ar antrosios pakopos arba vientisųjų studijų programas. Kompensacijas gali gauti asmenys, kurie karo tarnybą atliko po studijų baigimo, bet ne vėliau kaip praėjus trejiems metams nuo studijų pabaigos. Kompensacija skiriama tik pirmą kartą aukštojoje mokykloje studijavusiems asmenims.

Privalomąją pradinę karo tarnybą atlikusiems ar bazinius karinius mokymus baigusiems asmenims kompensuojama ne daugiau negu 50 procentų per studijų laikotarpį faktiškai sumokėtos studijų kainos ar jos dalies, ne didesnės kaip norminė studijų kaina.

Tiems, kurie privalomąją pradinę karo tarnybą atliko ar bazinius karinius mokymus baigė studijų metu, tačiau į aukštąsias mokyklas buvo priimti iki Mokslo ir studijų įstatymo įsigaliojimo (iki 2009 m. gegužės 12 d.), už studijas sumokėtos kainos dalis kompensuojama baigus studijas. Šiems asmenims kompensuojama ne daugiau kaip 50 procentų faktiškai per atitinkamą studijų laikotarpį sumokėtos studijų kainos ar jos dalies, ne didesnės kaip norminė tos studijų krypties kaina, patvirtinta tais kalendoriniais metais, kuriais atliko privalomąją pradinę karo tarnybą ar baigė bazinius karinius mokymus.

Atkreipiame dėmesį, kad asmuo, besikreipiantis dėl studijų kainos kompensacijos, Vilniaus universitetui taip pat turi pranešti apie atliktą karo tarnybą ir pateikti Krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka išduotą dokumentą, patvirtinantį nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos atlikimo ar bazinių karinių mokymų baigimo faktą. Dokumentus prašome teikti VU Studijų direkcijai (Saulėtekio al. 9, I rūmai, 109A kab.) iki vasario 5 d.

Daugiau apie studijų kompensavimą karo tarnybą atlikusiems.

D.U.K.

Asmuo kontaktams:
Dalia Keenan
Valstybinis studijų fondas
Stipendijų ir finansinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė
(8 5)  264 7261

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos