ldkistorija.ltKomunikacijos fakulteto sėkmingai įgyvendinto VU projekto „Virtuali istorinė Lietuva: LDK“ metu sukurta informacinė sistema „Orbis Lituaniae“ pelnė „LOGIN 2013“ geriausio mokslo populiarinimo projekto internete apdovanojimą.

Pripažinimo sulaukęs 2011–2013 m. vykdyto projekto rezultatas aukštai įvertintas jau antrą kartą – 2012 m. rudenį pirmą kartą pristačius „Orbis Lituaniae“, svetainė gavo „PixelAWARDS“ apdovanojimą už geriausią metų kūrybinių industrijų projektą.

Bendro VU Komunikacijos fakulteto, VU Istorijos fakulteto ir VU bibliotekos projekto metu kūrybiškai panaudojant modernias skaitmenines technologijas sukurta unikali Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės informacinė sistema, talpinanti beveik 700 vaizdžiai iliustruotų LDK istorijos ekspertų sukurtų pasakojimų. Du metus trukusio projekto komandą sudarė daugiau nei 120 žmonių, o apdovanojimą pelnęs internetinis sprendimas įgyvendintas bendradarbiaujant su UAB „Gaumina“ ir UAB „Sintagma“.

Svarbi informacinės sistemos dalis – suskaitmeninta VU bibliotekoje saugomų prof. J. Lelevelio fondo istorinių atlasų kolekcija, reikšminga tiek Lietuvos, tiek Europos istorijos ir kultūros tyrimams. Siekiant išsaugoti jų fizinę būklę, tyrėjams suteikiama galimybė dirbti su elektroninėmis jų versijomis, kurių kūrimu rūpinosi VU biblioteka, o metaduomenų turtinimu – Komunikacijos fakultetas.

Projektas „Virtuali istorinė Lietuva: LDK“ įgyvendintas ES Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ lėšomis.

Kviečiame apsilankyti „Orbis Lituaniae“: www.ldkistorija.lt .