Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas rengia seminarų ciklą, skirtą visiems, besidomintiems Komunikacijos ir informacijos mokslų (toliau – KIM) krypties doktorantūros studijomis.
Švietimo ir mokslo ir sporto ministerija (toliau - Ministerija) informuoja, kad 2021 – 2022 m. m. gabiausi universiteto studentai kaip kasmet galės gauti Lietuvos Respublikos Prezidentų Antano Smetonos, Kazio Griniaus, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio, Algirdo Brazausko vardines stipendijas.
Valius Venckūnas gins disertaciją „LDK paveldo dalybų naratyvai Lietuvos ir Baltarusijos politinėje komunikacijoje XXI a. pradžioje“ komunikacijos ir informacijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.
Kokios yra propagandos spalvos? Kaip jos pasirenkamos priklausomai nuo tikslų? Kiek iš tikrųjų esame atsparūs propagandai? Kokios priemonės jai tinkamos? „Be sąvokos „propaganda“ neįsivaizduojame šių dienų realybės. Stebėdami savo šalies, pasaulio įvykius, bet kokias naujienas, turėtume būti kritiški ir mokėti atskirti patikimą ir vertingą informaciją nuo netikrų naujienų.
Vilniaus universitete įgyvendinamas programos „Horizontas 2020 - Mokslas su visuomene ir visuomenei (Swafs)“ projektas „Supporting and Implementing Plans for Gender Equality in Academia (SPEAR)“, kurio tikslas - lyčių lygybės planų sukūrimas aukštojo mokslo institucijoje ir jų įgyvendinimas. Lyčių lygybės planas yra politikos instrumentas, skirtas paskatinti kultūrinius ir institucinius pokyčius organizacijoje.
Projekto veiklomis siekiama keturių bendrų tikslų:
didinti lyčių lygybės planus įgyvendinančių mokslinių tyrimų institucijų skaičių;
šalinti barjerus moterų akademinėje karjeroje;
siekti lyčių pusiausvyros sprendimus priimančiose institucijose;
stiprinti lyties aspektą moksliniuose tyrimuose.
SPEAR daugiausia dėmesio skiria praktikai ir procesams, t.y. struktūroms, procedūroms, veiklai ir darbo sąlygoms. Teigiama, kad lyčių balanso siekimas yra svarbus, tačiau to nepakanka norint paskatinti būtinus institucinius pokyčius. Projekto veiklomis koncentruojamasi į paramą, mokymąsi, praktiką, bendradarbiavimą ir tvarumą.
Projektas, remdamas lyčių lygybės planų (LLP) įgyvendinimą mokslinius tyrimus atliekančiose organizacijose, siūlo palaikančiąsias struktūras, susidedančias iš 2 bendruomenių: mokymosi bendruomenės (Community of Learning), kuri suteikia mokymosi platformas ir praktikos bendruomenės (Community of Practice), kuri suteikia galimybę keistis patirtimi. Abu šie veiksniai yra labai svarbūs sėkmingam ir tvariam LLP įgyvendinimui - pagrindinei lyčių lygybės gerinimo priemonei.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos