knygu muge 642x410

Vasario 20–23 d. parodų rūmuose „Litexpo“ vyks Vilniaus knygų mugė – didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse ir vienas svarbiausių Lietuvos kultūrinių renginių. Mugės metu vyks susitikimai su autoriais, knygų pristatymai ir diskusijos, kuriose dalyvaus ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dėstytojai.

Vasario 20 d.

11:00, 15min forumas

Lauro Bielinio knygos „Hibridinė komunikacija politikoje“ pristatymas.

Dalyvauja autorius, Gintautas Mažeikis, Kristina Juraitė, Kęstas Kirtiklis.

15:00, konf. salė 5.5

Daivos Vaitkevičienės knygos „Žydinti taurė: alus ir midus baltų kultūroje“ pristatymas.

Dalyvauja autorė, Radvilė Racėnaitė, Rimvydas Laužikas, Vita Ivanauskaitė-Šeibutienė.

17:00, salė 3.1

Šaltinių publikacijos „Per Tamstos laišką į mane padvelkė tikras pavasaris“: Antano Vienuolio-Žukausko ir tremtinių bei politinių kalinių ir jų artimųjų epistolinis palikimas“ pristatymas.

Dalyvauja Inga Liepaitė, Antanas Verbickas, Arvydas Pacevičius, Domas Kaunas.

Vasario 21 d.

15:00, salė 1.2

Linos Michelkevičės ir Vytauto Michelkevičiaus monografijos „Diagraminės vaizduotės atlasas: žemėlapiai tyrimuose, mene ir edukacijoje“ performansas.

Dalyvauja autoriai, Kęstas Kirtiklis, Sandra Kazlauskaitė, Giedrė Godienė.

Vasario 22 d.

12:00, konf. salė 3.2

Deimanto Jastramskio monografijos „Žiniasklaidos politika Lietuvoje“ pristatymas.

Dalyvauja autorius, Natalija Arlauskaitė, Lauras Bielinis.

15:00, konf. salė 5.5

Aldžio Gedučio ir Kęsto Kirtiklio knygos „Tarp vertės ir poveikio: apie tikrą ir tariamą humanitarinių mokslų krizę ir jos įveikos būdus“ pristatymas.

Dalyvauja autoriai, Elžbieta Banytė, Aistė Kučinskienė.

15:00, rašytojų kampas

Pokalbis „Apie kalbos laisvę ir laisvę kalboje“.

Dalyvauja Linas Kontrimas, Rita Miliūnaitė, Naglis, Kardelis, Viktorija Daujotytė.

17:00, rašytojų kampas

Knygos „Klaipėdos krašto kulinarinio paveldo atradimai“ pristatymas.

Dalyvauja Rimvydas Laužikas, Indrė Skablauskaitė, Violeta Demereckienė, Kęstutis Demereckas.

19:00, konf. salė 5.2

Rimvydo Laužiko ir Anželikos Laužikienės knygos „Graikija“ pristatymas.

Dalyvauja autoriai, Vytautas Kandrotas.

Vasario 23 d.

13.00 val., 3 salė. Parduota, bet ar skaityta?

Dalyvauja: Arūnas Gudinavičius, Mykolas Katkus, Giedrė Kazlauskaitė. Moderuoja Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

Knyga reklamos ir visuotinės informacijos amžiuje tapo tokia pat preke, kaip ir kiti daiktai rinkoje. Regis, daug svarbiau, kokios istorijos supa knygą, ką sako ketvirtasis knygos viršelis, o dar labiau – žymus žmogus. Knygai reklamuoti pasirenkami neįtikėtini epitetai ir apibūdinimai. Kartais besąlygiškai pasitikima mėgstamu rašytoju ir knygos tiražas išperkamas knygai dar nė nepasirodžius.

Atsitinka, kai nusipirkta knyga taip ir lieka su skirtuku trisdešimtame puslapyje. Tada ir įvairios skaitymo skatinimo akcijos susilaukia kritikos: gražūs paveikslėliai su kava ir knyga, esą, skatina tik pardavimą, bet nebūtinai skaitymą. Diskusijoje ieškosime atsakymų: kokie kriterijai renkantis knygą žmonėms yra svarbiausi: rašytojas, knygos reklama, istorijos, nuomonės formuotojai? Koks vaidmuo tenka literatūros kritikams? Ar nupirkta knyga garantuoja, kad ji bus perskaityta?