old booksVU biblioteka kviečia į renginį „Nuogos visos tautos be knygų“.

Vilniaus knygų mugės metu bus pristatyti du nauji VU leidiniai, kurie atskleis skirtingus VU bibliotekoje saugomus dokumentus – kirilikos leidinių kolekciją ir egodokumentinį paveldą. Renginio metu visuomenei bus pristatomas naujas VU bibliotekos leidinys „Vilniaus universiteto bibliotekos kirilikos leidinių kolekcija: 1525–1839“ ir VU Komunikacijos fakulteto leidinys „Juozapo Jurgio Hilzeno 1752–1754 metų kelionės dienoraštis“.

Katalogas „Vilniaus universiteto bibliotekos kirilikos leidinių kolekcija: 1525–1839“ – tai seniausios ir didžiausios Lietuvoje senoviniu slavų kirilikos šriftu spausdintų knygų kolekcija. Vienas knygos rengėjų - KF profesorius Arvydas Pacevičius.

Dienoraštyje „Juozapo Jurgio Hilzeno 1752–1754 metų kelionės dienoraštis“, kurio rankraštis saugomas VU bibliotekoje, lyg laterna magica projekcijoje, atsiskleidžia autentiškas ir gerai dokumentuotas dingusios Europos vaizdas. Skaitytojas kartu su septyniolikmečiu J. J. Hilzenu galės pasivaikščioti dar neperstatyto Paryžiaus gatvelėmis, dalyvauti fiziko Žano Antuano Nolė eksperimentuose, pasinerti į aukštuomenės rūmų prabangą. Kelionė aprašyta pirmuoju asmeniu, neįmantriai, teksto autoriui lavinant rašytinės lenkų ir lotynų kalbų įgūdžius, bet nuoširdžiai ir įtaigiai. Atlikti tyrimai nubrėžia kasdienio gyvenimo, šeimos, emocijų istorijos lyginamųjų studijų perspektyvą ir praplečia istorinės LDK egodokumentikos tyrimų erdves.

Renginys vyks vasario 20 d. 13 val. Lietuvos parodų centre Litexpo, konferencijų salėje 5.2.  Dalyvaus: VU Istorijos fakulteto dekanas prof. Rimvydas Petrauskas, VU bibliotekos darbuotoja, kirilikos katalogo sudarytoja Ina Kažuro, projekto „Lietuvos egodokumentinis paveldas“ vadovas, knygų sudarytojas ir rengėjas prof. Arvydas Pacevičius (KF), ir projekto „Lietuvos egodokumentinis paveldas“ dalyvis prof. habil. dr. Waldemar Chorążyczewski (Torunės M. Koperniko universitetas).

VU bibliotekos ir KF informacija