Vilniaus universitete, atsižvelgiant į dėl susiklosčiusių aplinkybių pakitusį stojimo laikotarpio tinklelį, studijos prasideda palaipsniui: magistro – įprastu laiku, nuo rugsėjo 1 d., o bakalauro ir vientisųjų studijų programose – nuo rugsėjo 14 d.
Rudens semestras prasideda besitęsiančios pandemijos akivaizdoje, todėl privalu laikytis atitinkamų saugumo reikalavimų. Studijų proceso pritaikymui ir sklandesnei koordinacijai parengtos Studijų veiklų planavimo, organizavimo ir vykdymo Vilniaus universitete 2020–2021 studijų metų rudens semestro metu taisyklės.
Remiantis VU Komunikacijos fakulteto dekano įsakymu, studijos rudens semestre vykdomos nuotoliniu būdu. Kviečiame susipažinti su
1.) Komunikacijos fakulteto nuotolinių studijų tvarkos aprašu;
2.) dėstymo gairėmis;
3.) elektroninių darbo priemonių atmintine.
Vilniaus universiteto Senatas taip pat patvirtino iki 2020–2021 studijų metų rudens semestro pabaigos galiosiančius laikinuosius studijas reglamentuojančių bendrų procedūrų pasikeitimus:
- dalyko (modulio) apraše nurodyti pasiekimų vertinimo būdai, tvarka, vertinimo kriterijai ir atsiskaitymo reikalavimai gali būti keičiami semestro metu, jei to reikia dalyko (modulio) siekinių pasiekimui užtikrinti. Dalyko (modulio) dėstytojas apie pasikeitimus privalo informuoti studentus, studijų programos komitetą ir kamieninio akademinio padalinio administraciją;
- studijų pasiekimų vertinimas galėtų būti vykdomas ne tik raštu, raštu ar žodžiu, bet ir tik žodžiu, tokį atsiskaitymą įrašinėjant.
Saugumo rekomendacijos
- Siekiant užtikrinti savalaikį duomenų apie kontaktą su sergančiuoju COVID-19 turėjusius asmenis pateikimą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, dėstytojai privalo fiksuoti studijuojančiųjų fizinį dalyvavimą visuose nenuotoliniuose užsiėmimuose virtualios mokymosi aplinkos (VMA) priemonėmis, įspėdami apie tai studijuojančiuosius.
- Universiteto darbuotojai ir studijuojantieji auditorijose bei kitose mokymo patalpose, jei tarp jų neišlaikomas 2 m atstumas, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Šių priemonių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės to daryti negali arba toks dėvėjimas jiems kenkia.
- Tarp studijų veiklose dalyvaujančių asmenų turi būti išlaikomas ne mažesnis kaip 1 m atstumas.
- Studijuojantieji, dalyvaujantys nenuotoliniuose užsiėmimuose, atvykę į užsiėmimą ir po jo privalo dezinfekuoti savo darbo priemones (stalų paviršius, kėdžių atramas, studijų priemones ir kt.). Dėstytojai prašomi apie tai kiekvienąkart priminti savo užsiėmimų dalyviams. Reikiamu dezinfekcijos priemonių kiekiu aprūpina universiteto Turto valdymo ir paslaugų centras pagal padalinio vadovų išsakytus poreikius.
- Jeigu yra galimybė, patalpos, kuriose vykdomos nenuotolinės veiklos, turėtų būti vėdinamos kiekvienos pertraukos tarp užsiėmimų metu. Universiteto Turto valdymo ir paslaugų centras ir toliau užtikrins bendro naudojimo patalpų valymą 2 kartus per dieną.
- Draudžiama nenuotoliniuose užsiėmimuose dalyvauti asmenims, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu. Jie turėtų susisiekti su savo padaliniu ir susiderinti studijų sąlygas.
- Draudžiama nenuotoliniuose užsiėmimuose dalyvauti asmenims, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.). Tokie asmenys turi nedelsiant kreiptis konsultacijai Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju. Atkreiptinas dėmesys, kad šalia įėjimų į universiteto patalpas bei patalpose ir toliau bus sudaryta galimybė darbuotojų, studijuojančiųjų ir lankytojų rankų dezinfekcijai bei temperatūros pasimatavimui.
Studijų proceso organizavimas
- Studijuojantiesiems, turintiems pateisinamą priežastį (liga, keliavimo apribojimai, izoliacija ir kt.) ir nedalyvaujantiems fiziniu būdu organizuojamuose užsiėmimuose, būtina sudaryti sąlygas pasiekti studijų dalykų (modulių) aprašuose nurodytus studijų siekinius dalyvaujant užsiėmimuose nuotoliniu būdu ir (ar) skiriant jiems papildomas užduotis.
- Planuojant studijose reikalingų eksperimentinių ir praktinių veiklų (pavyzdžiui, laboratorinių darbų) įgyvendinimą ar įgyvendinant tęstines ir nepertraukiamo darbo reikalaujančias eksperimentines veiklas (pavyzdžiui, eksperimentines veiklas, reikalingas studijų baigiamiesiems ir pan. darbams), rekomenduojama tai planuoti ir įgyvendinti semestro pirmoje pusėje.
- Siekiant užtikrinti sklandžią komunikaciją studijų klausimais ir efektyvų studijų procesą, dėstytojams pateikiant visą mokymuisi reikalingą medžiagą ir organizuojant užsiėmimus nuotoliniu būdu, rekomenduojama naudoti dvi pagrindines universitete naudojamas nuotolinių studijų platformas – Virtualią mokymosi aplinką (VMA) ir „Microsoft Office 365“ programų paketą („Microsoft Teams“ bei kitas paketo programas).
- Planuojant studijuojančiųjų pasiekimų vertinimą semestro metu, dėstytojams rekomenduojama nusimatyti lanksčią pasiekimų vertinimo tvarką ir metodus, kuriuos būtų galima visa apimtimi taikyti tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu būdais.
- Dėstytojai, kurie veda kontaktines paskaitas, seminarus ar pratybas, turi parengti kiekvieno kontaktinio užsiėmimo dalyvių sąrašą su užsiėmimo data ir laiku.
Primename, kad visą aktualiausią informaciją visada galite rasti Vilniaus universiteto svetainėje esančioje specialioje paskyroje: https://www.vu.lt/covid-19