Benas Berantas

Rašytojas, literatūros agentas, buvęs leidyklos „Nieko rimto“ projektų vadovas / Leidyba

 

Kas paskatino pasirinkti leidybos studijas?

Išgirdęs apie leidybos studijų programą iškart žinojau, kad noriu stoti būtent čia. Juolab, kad dar vaikystėje buvau pats po vieną egzempliorių „išleidęs“ kelias savo kūrybos knygas. Knygos atsiradimas nuo rankraščio įvertinimo iki knygynų lentynų man atrodė ir tebeatrodo labai įdomus procesas, be to, ieškojau studijų, kuriose verslas eitų koja kojon su kūrybiškumu. Nuo mano studijų baigimo praėjo jau septyneri metai ir džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad atradau būtent tą sritį, kuri man patinka labiausiai.

Kokie buvo Jūsų studijų metai? Papasakokite ryškiausius savo prisiminimus iš studijų laikų.

Studijų metai labiausiai įsiminė dėl žmonių – tiek bendrakursių, tiek dėstytojų. Kai kurios iš sutiktų asmenybių tikrai vertos atskirų knygų. Vieni dėstytojai žavėjo savo akademiniu pasišventimu, kiti priešingai – praktine patirtimi. Bene ryškiausiu prisiminimu tapo paskutinei nakčiai (kaip studentams neretai būdinga) pasiliktas darbas grupėse paruošti laikraštį ar žurnalą. Turėjau jį maketuoti, mokiausi „čia ir dabar“, pabaigėm likus porai valandų iki paskaitos ir iškart tik ką iškeptą per miegus pristatėm. :) Įsiminė ir apsilankymai spaustuvėse, praktika leidykloje – būtent tada pavyko prisiliesti prie būsimo darbo.

Kaip Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete įgytos žinios Jums pravertė darbe?

Studijos padėjo pamatus, ant kurių paskui galėjau statyti savo karjerą. Jos pirmiausia suteikė leidybinio konteksto, lavino literatūrinį ir estetinį skonį, padėjo užmegzti įdomių pažinčių bei lavinti komunikacinius gebėjimus. Aišku, pradėjus dirbti leidybos srityje reikėjo labai daug ko išmokti, bet manau, kad tai natūralu.

Kas padeda išlikti kūrybingu? Iš kur semiatės kūrybiškumo?

Mėgstu sakyti, kad mano smegenys veikia dviem režimais – vadybiniu ir kūrybiniu. Kartais ilgai dirbant pirmuoju antrasis kiek prislopsta, bet tuomet padeda knygų skaitymas, pasivaikščiojimai, bendravimas su žmonėmis ir jų stebėjimas. Apskritai kai žiūri į pasaulį atviru žvilgsniu pamatai kur kas daugiau nei skubėdamas gatve įprastu maršrutu.

Kokiems žmonėms rekomenduotumėte rinktis leidybos ir reklamos studijų programą?

Rekomenduoju pirmiausia tiems, kurie žino, ko nori. :) Visuomet pravartu apgalvoti kokio pobūdžio darbą po studijų patiktų dirbti, pasidomėti dėstomais dalykais, kitų alumnų atsiliepimais. Šiais socialinių tinklų laikais visa informacija prieinama jei ne iš pirmų, tai bent jau iš antrų lūpų.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos