Kultūros informacija ir komunikacija

Priėmimas į šią studijų programą nebevykdomas.

Aktuali informacija: studentamskik

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Informacijos paslaugų bakalauras

Studijų apimtis – 240 kreditų 
Studijų forma – nuolatinė
Studijų trukmė – 4 metai

 

 

mini gintare1

 

 

 

 

 

 

Priėmimas į šią studijų programą nebevykdomas.

Aktuali informacija: studentamskik

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Informacijos paslaugų bakalauras

Studijų apimtis – 240 kreditų 
Studijų forma – nuolatinė
Studijų trukmė – 4 metai

 

 

mini gintare1

 

 

 

 

 

 

Socialiniai partneriai

 

mini kik    mini menu spaustuve  unesco logo
 

 

mini VUL logo-int mini mkic

mini lma mini lkca  mini lietuvos dailes muziejus mini lnmb

Studijų programa

Kultūros informacijos ir komunikacijos studijų programos planas, studijuojantiems nuo:

Specializacijų pasirinkimo tvarka

Įgyti gebėjimai

Dokumentų valdymas

Dokumentų valdymas yra organizacijos veiklos sritis, susijusi su įvairių formų (elektroninių, vaizdo ar garso ar tradicinių) dokumentų rengimu, tvarkymu, apskaita ir saugojimu. Dokumentams valdyti ir naudoti pasitelkiamos įvairios informacinės technologijos (dokumentų valdymo sistemos, kitos informacinės sistemos ar priemonės), todėl šios specializacijos dalykai suteiks šiuolaikinių dokumentų valdymui reikalingų kompetencijų ir žinių. Kintant organizacijų veiklos procesams, reikalinga ne tik išmanyti su dokumentais susijusias procedūras, gebėti naudotis dokumentų valdymo sistemomis. Greta reikalingas platesnis organizacijos veiklos procesų, teisinės aplinkos pažinimas, ir tokių žinių suteikimas taip pat numatytas.

Kultūros komunikacija

Kultūros komunikacijos profesionalo darbas apima šiuolaikinės kultūros produktų (meno kūrinių, knygų, parodų, teatro spektaklių ir kt.) komunikaciją.  Tad, šioje specializacijoje ugdomos tam būtinos kompetencijos, apimančios gilesnes nei bendrojoje programoje kultūros žinias, kūrybines industrijas, kultūros edukacijos, renginių organizavimo ir parodų kuratorystės pagrindus, skirtingų skaitmeninių medijų taikymą kultūros komunikacijoje. Šią specializaciją baigusieji gali dirbti komunikacijos specialistais šiuolaikinės kultūros organizacijose: teatruose, galerijose, leidyklose, koncertų agentūrose, muzikos, kino studijose.

Mokslinės informacijos valdymas

Ši specializacija siekia parengti aukštos kvalifikacijos informacijos specialistus, gebančius kritiškai analizuoti, vertinti ir interpretuoti mokslinę informaciją archyvuose, bibliotekose, kitose kultūros ir mokslo sektorių organizacijose, pritaikyti šiuolaikinius standartus ir metodus konkrečios institucijos mokslo komunikacijai bei pateikti savarankiškos analizės rezultatus įvairioms tikslinėms auditorijoms priimtina forma. Šios specializacijos studentai įgyja skaitmeninių išteklių valdymo, mokslo komunikacijos teorijų taikymo, informacijos ieškos, informacijos paslaugų, vebometrijos, strateginio skaitmeninimo valdymo kompetencijų.

Paveldo komunikacija

Paveldo komunikacijos profesionalas dirba sektoriuose, kur yra komunikuojama praeities kultūra (muzika, dailė, architektūra, istorija, kultūrinis kraštovaizdis, kasdieninis žmonių gyvenimas ir kt.). Tai reikalauja kiek kitokių kompetencijų, nei komunikuojant šiuolaikinę kultūrą. Tad, šios specializacijos studentai susipažįsta su paveldo daugiakultūriškumu, rekonstrukcine istorija ir archeologija, kolekcijų vadyba, paveldo industrijomis, kultūrine atmintimi ir atminties antropologija, skirtingų skaitmeninių medijų ir technologijų taikymu paveldo komunikacijoje. Šią programą baigusieji gali dirbti paveldo industrijų erdvėje: turizmo agentūrose, praeities pažinimo centruose, muziejuose, galerijose, istoriniuose pramogų parkuose, UNESCO paveldo vietovėse, etninės ir regionų kultūros edukacijos centruose, istoriją ir paveldą komunikuojančių leidinių redakcijose.

 

Profesinės veiklos galimybės

Kultūros informacijos ir komunikacijos bakalauro studijas baigę asmenys toliau gali studijuoti visose socialinių mokslų magistrantūros studijų programose, kurios nurodo, jog minimalus laipsnis turi būti Komunikacijos studijų krypčių grupės bakalauras (pvz., Paveldo informacija ir komunikacija, Ryšiai su visuomene, Žurnalistika, Medijų tyrimai, Žinių vadyba ir lyderystė ir kt.).

Kultūros informacijos ir komunikacijos specialisto kvalifikacija reikalinga norint atlikti informacines ir komunikacines veiklas privataus ir valstybinio sektoriaus kultūros ir kūrybinėse institucijose (pagrindiniai absolventų įsidarbinimo sektoriai pagal ekonominės veiklos rūšis (EVRK 2): leidybinė veikla, informacinių paslaugų veikla, reklama ir rinkos tyrimas, kelionių agentūrų, ekskursijų organizatorių, išankstinio užsakymo paslaugų ir susijusi veikla; kūrybinė, meninė ir pramogų organizavimo veikla; bibliotekų, archyvų, muziejų ir kita kultūrinė veikla; sportinė veikla, pramogų ir poilsio organizavimo veikla).

Nori pasitarti?

Užklausas, susijusias su studijomis ar kitais Jus dominančiais dalykais, galite pateikti Komunikacijos fakulteto socialinio tinklo Facebook paskyroje.

Atsakymus į iškilusius klausimus gali rasti ir VU konsultacinėje svetainėje „Kviečia Vilniaus universitetas“

 

 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos