Projekto tikslas

Remiantis Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos 2012 m. rugsėjo 12 d. ministro įsakymu Nr. ĮV-614 patvirtintu „Muziejinių vertybių prevencinio konservavimo ir restauravimo planu“ (toliau - Planas), siekiama padėti muziejams įgyvendinti šiame plane iškeltus uždavinius – atlikti kvalifikuotą muziejinės aplinkos ekspertizę bei padėti parengti muziejaus eksponatų prevencinio konservavimo ir restauravimo darbų planus (pagal Plano priemonę 2.1).

Projekto uždaviniai:

• Muziejinės aplinkos monitoringą numatantiems vykdyti muziejų darbuotojams surengti seminarą, supažindinant su numatytu atlikti darbu.
  • Padėti muziejininkams savarankiškai atlikti minimalius muziejinės aplinkos stebėsenos veiksmus per tikslingai parinktą kelių mėnesių laikotarpį, taip sukaupiant būtiniausius duomenis įvertinti konkrečioms muziejaus erdvėms ir parengiant individualizuotą prevencinio konservavimo planą.
  • Supažindinti projekto ekspertus su kiekvieno projekte bendradarbiaujančio muziejaus aplinka (saugyklomis, ekspozicijų salėmis) apsilankant objektuose ir įvertinti prevencinio konservavimo atžvilgiu.
  • Remiantis muziejininkų ir ekspertų sukaupta informacija, kvalifikuotai parengti ir kiekvienam muziejui perduoti muziejinės aplinkos ekspertizę bei muziejaus rinkinių prevencinio konservavimo darbų planą.

Projekto trukmė:

2014 m. balandžio-lapkričio mėn.

Projekto finansavimo šaltiniai:

Lietuvos kultūros taryba, respublikiniai ir savivaldybių muziejai.

Projekto vykdymo grupė:

Restauravimo ekspertė Gražina Gleiznienė

Architektė ekspertė Asta Zinaida Meškauskienė (Lietuvos nacionalinis muziejus)

Aukščiausios kategorijos prevencinio konservavimo technologė dr. Daina Ragauskienė (Vilniaus universitetas)

Prevencinio konservavimo technologė Asta Vasiliauskaitė (Vytauto Didžiojo karo muziejus)

Aukščiausios kategorijos restauratorius dr. Arūnas Puškorius (Vilniaus universitetas)