mini stefan stefancik 257625Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad 2018 – 2019 m. m. gabiausi Universiteto studentai kaip kasmet galės gauti Lietuvos Respublikos Prezidentų Antano Smetonos, Kazio Griniaus, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio, Algirdo Brazausko vardines stipendijas.

Pagal LR Prezidentų A. Smetonos, K. Griniaus, A. Stulginskio, J. Žemaičio ir A. Brazausko vardinių stipendijų nuostatus, Švietimo ir mokslo ministerija skirs bakalauro/vientisųjų studijų programų studentams 190 Eur, o magistro/vientisųjų – 266 Eur kasmėnesinę stipendiją.

Stipendija skiriama studijų metams, t.y. nuo rugsėjo 1 d. iki kitų metų rugpjūčio 31 d. (baigiamojo kurso studentams iki birželio 30 d.). Stipendijos mokėjimas nutraukiamas Švietimo ir mokslo ministro sprendimu, jei studentas turi akademinių skolų, jei studentui paskirta drausminė nuobauda, jei studentas nutraukia studijas arba pašalinamas iš aukštosios mokyklos jos nustatyta tvarka, taip pat jei atsiranda arba paaiškėja aplinkybių, dėl kurių studentui negalėjo būti skirta stipendija.

Vilniaus universitetas Švietimo ir mokslo ministerijai iš viso galės pateikti iki 20 kandidatų stipendijoms gauti. Prezidento A. Smetonos vardinei stipendijai galima teikti keturis kandidatus iš humanitarinių mokslų studijų srities. Prezidento K. Griniaus vardo stipendijai galima deleguoti keturis biomedicinos mokslų studijų srities studentus. Prezidento A. Stulginskio vardo stipendijai galima pateikti keturis kandidatus iš fizinių mokslų studijų srities. Taip pat galima pateikti keturis kandidatus A. Brazausko vardo stipendijai, kuri skiriama socialinių mokslų studijų srities studentams, bei keturis kandidatus J. Žemaičio vardo stipendijai, kuri skiriama technologijos mokslų studijų srities studentams.

Kiekvienu atveju du iš keturių kandidatų turi būti bakalauro būsimųjų 3-4 kursų arba vientisųjų studijų programų būsimųjų 3-4 kursų studentai, bei du magistro būsimojo 2 kurso arba vientisųjų studijų programų būsimųjų 5-6 kursų studentai.

Komunikacijos fakulteto studentai, pretenduojantys gauti stipendiją, į Komunikacijos fakulteto dekanatą (206 kab.) iki balandžio 12 d. turi pristatyti:

• prašymą skirti vardinę stipendiją;
  • mokslo darbų, pranešimų kopijas;
  • užpildytą kandidato LR Prezidentų vardinėms stipendijoms gauti, studijų rezultatų, mokslinės ir (arba) meninės veiklos paraiškos formą.

Kiekvienas kamieninis akademinis padalinys pagal minėtas kvotas kiekvienai studijų sričiai gali teikti po 4 kandidatus. Iš visų kamieninių akademinių padalinių pasiūlytų kandidatų specialiai sudarytoje komisijoje bus atrinkti 20 pretendentų, kurių kandidatūros stipendijai gauti bus pateiktos Švietimo ir mokslo ministerijai.

Vilniaus universiteto atrinkti kandidatai nuo balandžio 23 d. iki gegužės 1 d. 15 val. skaitmeniniu pavidalu turės pateikti paraiškas ir dokumentus Lietuvos mokslo akademijos nurodytu adresu: http://www.lma.lt/Paraiskos/lietuvos-respublikos-prezidentu-vardiniu-stipendiju-konkursas.

Prezidentų vardinių stipendijų nuostatus galima rasti Vilniaus universiteto svetainėje adresu: https://www.vu.lt/studijos/studentams/finansai/stipendijos.

Turint klausimų dėl Prezidentų vardinių stipendijų, kreipkitės į Finansinės paramos studentams koordinatorę Jurgitą Alonderytę-Venckienę (Saulėtekio al. 9, 109A kab., tel. 219 3235, el. p. ).