dissertationKF bus ginama doktorantės Simonos Petraitytės disertacija.

Doktorantė S. Petraitytė ginsis disertaciją „Lietuvos akademinių bibliotekų vaidmenų konstravimas (diskurso analizė)“ socialinių mokslų srities komunikacijos ir informacijos krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacijoje analizuojama, kas lemia akademinių bibliotekų vaidmenų įsitvirtinimą ir stabilumą.  Nustatyta, kad Lietuvos akademinių bibliotekų vaidmenų tvirtumui didžiausią įtaką daro įvairių profesinių tinklų ir autoritetingų finansinių veikėjų palaikymas, kultūriškai susiformavęs tipizuotas tam tikros bibliotekų veiklos vaizdinys.

Mokslinė vadovė – prof. dr. Elena Macevičiūtė.

VU Komunikacijos ir informacijos mokslų krypties taryba:

Pirmininkas:

doc. dr. Rimvydas Laužikas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08S).

Nariai:

prof. dr. Zenona Atkočiūnienė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08S),

prof. dr. Renaldas Gudauskas (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08S),

prof. dr. Arvydas Pacevičius (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08S),

doc. dr. Regina Varnienė-Janssen (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08S).

Oponentai:

doc. dr. Audronė Telešienė (Kauno technologijos universitetas, socialiniai mokslai, sociologija – 05S),

doc. dr. Marija Prokopčik (Vilniaus universiteto biblioteka, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08S).

Disertacija bus ginama  gruodžio 13 d. (penktadienį) VU KF Audronės Glosienės auditorijoje (Saulėtekio al. 9, I rūmai, II aukštas), pradžia – 10 val.