Prof. Domas Kaunas skaitė pranešimą konferencijoje „Donelaitis ir jo epocha“Prof. D. Kaunas skaitė pranešimą Vokietijoje vykusioje konferencijoje „Donelaitis ir jo epocha“.

Vokietijos Lietuvių kultūros institutas (toliau – LKI) Hiutenfelde surengė pirmąją literatūros klasiko Kristijono Donelaičio 300-metinėms paminėti skirtą konferenciją.

Konferencijoje „Donelaitis ir jo epocha“ (vok. „Der preussisch-litauische Dichter Donelaitis / Donalitius und seine Zeit“) dalyvavo Donelaičio epochos Prūsijos kultūros tradiciją palaikančių ir paveldą įprasminančių valstybių – Vokietijos, Lietuvos ir Lenkijos – mokslininkai.

Prof. Domas Kaunas visuotiniam svarstymui pateikė pranešimą „Pirmieji Kristijono Donelaičio „Metų“ leidimai Prūsijoje (iki Pirmojo pasaulinio karo)“. Konferencijoje taip pat analizuota Donelaičio svarba savo meto literatūros kontekste, kūrybos recepcijos XVIII ir XIX amžiuje, teologinės ir bažnytinės veiklos, kūrybos publikavimo tradicijos formavimosi ir kiti klausimai.

Konferencijos metu veikė Donelaičiui skirta literatūros paroda, parengta iš LKI bibliotekos fondo leidinių. Naudojantis proga, buvo kreiptasi į renginio dalyvius teikti informaciją apie Donelaičio raštų 1869 metų publikacijos rengėją Karaliaučiaus universiteto profesorių Ferdinandą Nesselmanną (1811–1881). Ypač aktuali užduotis yra jo ikonografinės medžiagos paieška. Jos iš viso nežinoma. Nesselmanno nuotraukos, atvaizdai dailės kūriniuose tampa labai  reikalingi Lietuvos tyrėjams, Lietuvos mokslo institucijoms ir bibliotekoms, rengiančioms 2014 metais paskelbti „Metų“ autoriui skirtus sukaktuvinius leidinius ir parodas.

Visų konferencijos dalyvių parengti straipsniai bus skelbiami atskiru leidiniu, kuris praturtins ir plėtos donelaitikos tyrimų temą tarptautinėje erdvėje.

Konferencija skirta Donelaičio sukakties įtraukimui į UNESCO įžymių pasaulio datų kalendorių ir Lietuvos Respublikos vykdomam Kristijono Donelaičio 300-jų gimimo metinių minėjimui.

Renginį rėmė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje, Vokietijos lietuvių bendruomenė, Hesseno federalinės žemės politinio švietimo centras ir JAV Lietuvių fondas (Lithuanian Foundation, Inc.).

Konferencija vyko spalio 11–13 dienomis.