Žurnalistikos tyrimaiKviečiame registruoti pranešimus KF Žurnalistikos instituto konferencijoje „Žiniasklaida ir žodžio laisvė. Kontraversijos ir visuomenės konfliktai“.

Kvietimas registruoti pranešimus
Konferencija „Žiniasklaida ir žodžio laisvė. Kontraversijos ir visuomenės konfliktai“
Vilnius, 2013 m. spalio 24–25 d.
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institutas

Ekonominė krizė ir jos metu taikytos griežtos išlaidų ribojimo priemonės paspartino naujienų žiniasklaidos struktūrinius, technologinius, profesinius ir ekonominius pokyčius. Mestas iššūkis įprastiems žurnalistikos kanonams, viešosios ir politinės komunikacijos praktikoms. Išryškėjusios naujos tendencijos skatina ne tik praktiškai, bet ir teoriškai nagrinėti šių pokyčių keliamas problemas: žiniasklaidos laisvės vertinimo metodų, komunikacijos (visuomenės informavimo politikos) adekvatumo, žurnalistikos mokymo, poveikio visuomenei ir žiniasklaidos sistemų tipologijai.

Kviečiame žiniasklaidos praktikus bei medijų ir žurnalistikos tyrėjus registruoti pranešimus tokiomis temomis:

• Žiniasklaidos ekonomika ir žodžio laisvė.
  • Žiniasklaidos saviregiliacija: ar ji veikia?
  • Komunikacijos (visuomenės informavimo) politika kintančiose žiniasklaidos sistemose.
  • Ideologijos žiniasklaidoje.
  • Žiniasklaida ir viešoji politika.
  • Žiniasklaidos laisvės vertinimas. Nusistovėjusių metodų kritika.
  • Žiniasklaidos laisvė, cenzūra ir savicenzūra.
  • Legitimūs ir nelegitimūs žodžio laisvės apribojimai.
  • Socialinių medijų poveikis naujienų žiniasklaidos diskursui.
  • Socialinės medijos, žodžio laisvė ir patyčios.
  • Žiniasklaida, žodžio laisvė ir anoniminiai šaltiniai.
  • Žodžio laisvė, žiniasklaida ir propaganda.

Oficialios konferencijos kalbos yra lietuvių ir anglų. Prašome pranešimo pavadinimą ir santrauką (iki 500 žodžių) pateikti el. paštu  iki rugsėjo 30 d. Dalyvavimas konferencijoje nemokamas. Programa bus skelbiama spalio 10 d.

Konferencijos organizacinis komitetas:

• Doc. dr. Deimantas Jastramskis (organizacinio komiteto pirmininkas, Lietuva)
  • Prof. dr. (HP) Žygintas Pečiulis (Lietuva)
  • Prof. dr. Zrinjka Peruško (Kroatija)
  • Doc. dr. Andrius Vaišnys (Lietuva)
  • Doc. dr. Andrzej Adamski (Lenkija)
  • Doc. dr. Øyvind Økland (Norvegija)
  • Doc. dr. Mantas Martišius (Lietuva)
  • Lekt. dr. Aurelija Juodytė (Lietuva)
  • Doktorantė Džina Donauskaitė (organizacinio komiteto sekretorė, Lietuva)

Daugiau informacijos: www.journalism.vu.lt