Pirmasis LoCloud projekto dalyvių susitikimas Osle (Norvegijoje)KF pradėjo vykdyti tarptautinį projektą „Lokalus turinys Europeanos debesyje“ (LoCloud).

Trijų metų trukmės skaitmeninių kultūros paveldo išteklių sklaidos projektas LoCloud yra orientuotas į didžiausios Europoje skaitmeninės bibliotekos EUROPEANA turinio plėtrą bei esamo turinio turtinimą.

Projekto tikslas – papildyti EUROPEANOS išteklius nedidelių vietinės reikšmės (lokalių) atminties saugojimo institucijų skaitmeninėmis kolekcijomis, panaudojant debesų kompiuterijos technologijas (angl. Cloud-based technologies, Cloud computing technologies).

Projektas finansuojamas pagal Europos Komisijos Informacinių ir ryšių technologijų politikos rėmimo programą, jame dalyvauja 32 partneriai iš 28 ES šalių.