Prof. dr. Pieter van MenschKF Muzeologijos katedra kviečia į viešas katedros vedėjo profesoriaus Pieterio van Menšo (Pieter van Mensch) paskaitas, kuriose bus analizuojama muzeologijos mokslo problematika.

Šiuolaikinės informacinės visuomenės progresuoja itin sparčiai, todėl svarbu suvokti muziejų, kaip reikšmingų institucijų, turinčių visuomenės pasitikėjimą, saugančių ir pristatančių visuomenės paveldą, perspektyvas. Ar vis dar reikalingi muziejai, jei turime internetą? Profesorius akcentuos muziejų sampratos suvokimą, jų reikalingumą, kvestionuos muziejų svarbos kaitą.

Paskaitos vyks 2013 m. kovo–gegužės mėnesiais Vilniuje (VU Senato salėje ir Lietuvos nacionaliniame muziejuje), Kaune (Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje) ir Šiauliuose (Šiaulių universitete) anglų kalba.

2013 kovo 06, Trečiadienis 10:00

Vieša paskaita Vilniaus universiteto Senato salėje.

TemaNaujas mąstymas muzeologijos moksle. New thinking in museology (anglų kalba)

Laikas ir vieta: 10:00 val., Universiteto g. 3, Vilnius

{readmore:Išsamiau »}

2013 kovo 20, Trečiadienis 12:00

Vieša paskaita Šiaulių universitete.

Tema – Nauja mokymosi muziejuose koncepcija: nauji požiūriai į muziejų komunikaciją. Re-conceptualizing learning in museums. New approaches in Museum communication (anglų kalba)

Laikas: 12:00 – 13:30 val.

2013 balandžio 24, Trečiadienis 12:00

Vieša paskaita Lietuvos nacionaliniame muziejuje

TemaAr muziejai turi būti pakeisti kažkuo kitu? Do museums need to be replaced by something else? (anglų kalba)

Laikas ir vieta: 12:00–13:30 val., Arsenalo g. 3, Vilnius

2013 gegužės 14, Antradienis 13:00

Vieša paskaita Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.

TemaMuziejai visiems? Muziejai ir jų bendruomenės. Museums for all? Museums and their communities (anglų kalba)

Laikas ir vieta: 13:00 – 14:30, V. Putvinskio g. 55, Kaunas.