SimGames1 2Vilniaus universitetas drauge su Vidzeme taikomųjų mokslų universitetu (Latvija) bei Tartu universitetu (Estija) pradeda naują projektą „Simuliaciniai žaidimai strateginėje komunikacijoje“. Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendradarbiavimas aukštojo mokslo srityje jau ilgus metus yra plėtojamas įvairių, drauge įgyvendinamų projektų pagalba. Anot Europos komisijos, Europos Sąjungos akademinės bendruomenės nariai gali skirti labai ribotą laiką savo pedagoginių įgūdžių ugdymui. Todėl kyla rizika, jog yra skiriamas nepakankamas dėmesys aktyvaus mokymosi metodams ir jų integracijai į studijų procesą. Šiuo projektu bus siekiama prisidėti prie dėstytojų profesinio tobulėjimo galimybių bei suteikti galimybę keistis tarptautine patirtimi.

Projekto metu kuriamos simuliacijos bus skirtos studentų strateginės komunikacijos žinių ir gebėjimų ugdymui. SimGames projekto metu sukurti metodai leis studentams mišrioje mokymosi aplinkoje įgyti įgūdžius ir patirtį, grįstą realaus pasaulio problemomis, gebant tikslingai taikyti skaitmeninius įrankius.

Viso projekto metu bus vykdomi profesinio tobulėjimo užsiėmimai dėstytojams, kuriama metodologinė medžiaga simuliacijų pasitelkimui aukštajame moksle. Dėstytojai, sukurtos metodologinės priemonės pagalba, sužinos apie simuliacinių žaidimų strateginėje komunikacijoje naudojimą ir pritaikymą bei būdus tinkamai įvertinti studentų įgūdžius, įgytus simuliacijų metu.

Pirmasis projekto partnerių susitikimas įvyko 2019 m. kovo 21-22 dienomis, Tartu mieste. Kito susitikimo metu į simuliacinių žaidimų kūrimo procesą bus įtraukti ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dėstytojai.

SimGames2SimGames3SimGames4

Europos Sąjungos Erasmus+ programos KA2 (Bendradarbiavimas inovacijų ir keitimosi gerąja patirtimi tikslais) Aukštojo mokslo strateginės partnerystės projektas „Simuliaciniai žaidimai strateginėje komunikacijoje“ bus įgyvendinamas nuo 2018 m. gruodžio 1 d. iki 2021 m. gegužės 31 d.

Plačiau apie projektą: http://va.lv/en/research/projects/simulation-games-strategic-communication

ES erasmus