Ingrida GirnienėI.Girnienė ginsis disertaciją.

Ingrida Girnienė ginsis disertaciją „Žinių vadybos veiksniai, skatinantys inovacijų kūrimą“. Disertacijos vadovė – profesorė Zenona Atkočiūnienė.

Dinamiškoje šiandienos organizacijų aplinkoje informacija ir žinios – vienas iš esminių išteklių ir pagrindinis inovacijų šaltinis. Tikslingas šių išteklių valdymas sąlygoja spartesnį valstybių vystymąsi, konkurencinį organizacijų pranašumą kuriant didesnę pridėtinę vertę.

Lietuvoje, atsižvelgiant į Inovacijų sąjungos švieslentėje pateikiamus 2013 m. rezultatus, susiklosčiusi situacija byloja, kad suminis inovacijų indeksas yra ganėtinai žemas, nors žmonių išsilavinimo lygis – pakankamai aukštas. Disertacijos autorė, analizuodama susiklosčiusią situaciją ir ieškodama ją nulemiančių priežasčių, pasigenda glaudesnio mokslo ir verslo bendradarbiavimo. Daroma prielaida, kad organizacijose strateginiame lygmenyje dažnai trūksta sisteminio požiūrio į žinių valdymo procesus ir inovacinę veiklą, nesukuriama inovacijų kūrimui palanki organizacinė kultūra, skatinanti dalintis žiniomis ir patirtimi. Disertacijoje keliamas probleminis klausimas, kokie veiksniai paskatintų nuolatinį žinių potencialo pritaikymą, darantį įtaką inovacijų kūrimui.

Vienas iš esminių disertacijos naujumo elementų – žinių vadybos veiksnių, lemiančių inovacijų kūrimą bei išryškinančių jų tarpusavio sąveikos svarbą, identifikavimas ir pagrindimas. Disertacijoje, ryškinant nuolatinį inovacijų kūrimo procesą, sukonstruotas teorinis, moksliniu tyrimu pagrįstas, integralus žinių valdymo modelis, leidęs nustatyti žinių vadybos veiksnių įtaką inovacijoms Lietuvos verslo organizacijose.

Disertacijos gynimas vyks lapkričio 28 d. VU Komunikacijos fakulteto Audronės Glosienės auditorijoje (Saulėtekio al. 9, I rūmai, II aukštas), pradžia – 13 val.

Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:

Pirmininkas – doc. dr. Rimvydas Laužikas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08 S)

Nariai:

Prof. habil. dr. Albinas Marčinskas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, vadyba – 03 S);

Prof. dr. Renaldas Gudauskas (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08 S);

Doc. dr. Erika Janiūnienė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, komunikacija ir informacija – 08 S);

Doc. dr. Olga Miroshnychenko (Kijevo nacionalinis Taraso Ševčenkos universitetas, Ukraina, socialiniai mokslai, ekonomika – 04 S).