egodok PLGegužės 15-16 d. VU mokslininkai dalyvavo renginiuose Torunėje (Lenkija), skirtuose egodokumentų tyrimams ir populiarinimui.

2014 m. gegužės 15 d. Torunės M. Koperniko universiteto Istorijos mokslų fakultetas kartu su Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutu surengė tarptautinę konferenciją ,,Egodokumentai. Istoriografijos tradicijos – tyrimų perspektyvos“ ir projekto ,,Lietuvos egodokumentinis paveldas“ vykdymo metu išleistų knygų pristatymą.

Konferencijoje buvo susumuoti trejus metus (2010-2013) Lietuvos mokslo tarybos remiamo projekto LEGODK rezultatai, nubrėžtos naujos aktualių tyrimų kryptys.

Gegužės 16 d. delegacijos nariai  iš Vilniaus universiteto doc. dr. Arūnas Vyšniauskas (Istorijos fakultetas), prof. dr. Arvydas Pacevičius (Komunikacijos fakultetas) ir Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras ambasadorius Vytautas Plečkaitis apsilankė Torunės universiteto bibliotekoje, apžiūrėjo joje saugomą unikalų M. Mažvydo ,,Katekizmo“ egzempliorių ir dalyvavo eksursijoje po Lenkijos Pamario ir Kujavijos žemes (Inovroclavą).

Vizito metu vyko susitikimai ir diskusijos, aptartos bendradarbiavimo perspektyvos. Vizitą paįvairino kulinarinio paveldo degustacija Jano Albrechto vardo restorane Torunėje ir Mozūrijos ežerų apsuptoje Ryno pilyje.