Niujorke LSA namuoseVU mokslininkai skaitė paskaitas, skirtas Kristijono Donelaičio 300-ajai sukakčiai paminėti.

Čikagoje ir Niujorke VU Komunikacijos fakulteto kolegos prof. Domas Kaunas ir doc. Andrius Vaišnys, Filologijos fakulteto prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė skaitė paskaitas apie valstybės finansuojamas svarbių sukakčių programas, lituanistinio paveldo komunikaciją ir naujausius K. Donelaičio bei jo epochos tyrimų rezultatus.

Profesoriai taip pat dalyvavo diskusijose apie išeivijos dokumentinio paveldo padėtį, kadangi jam aprašyti ir suskaitmeninti - ypač Jaunimo centre Čikagoje ir Lietuvių susivienijimo Amerikoje namuose - trūksta pajėgų; kolegos įsipareigojo išsaugojimo perspektyvą aptarti Lietuvoje, Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijoje.