Vieša paskaita Vilniaus universiteto Senato salėje.

TemaNaujas mąstymas muzeologijos moksle. New thinking in museology (anglų kalba)

Laikas ir vieta: 10:00 val., Universiteto g. 3, Vilnius

Muzeologijos istorija atskleidžia du svarbius paradigminius pasikeitimus: XX amžiaus pradžioje, kai muziejų veikla buvo apibrėžiama kaip profesija, ir apie 1970 m., kai nauja socialinė muziejų rolė buvo pabrėžta. Susiduriant su paradigminiu pasikeitimu, nulemtu naujausių informacinių technologijų, kyla klausimas: kaip tai paveikia teoriją, praktiką ir muziejų veiklos etiką?

Paskaitą skaito prof. dr. Pieteris van Menšas (Pieter van Mensch), VU Komunikacijos fakulteto Muzeologijos katedros vedėjas.