VU suteiktas pasaulinio HERITY kultūros paveldo objektų valdymo kokybės sertifikatas.vu rumu-ansamblis Naujiko nuotr.jgp

Vilniaus universitetas – pirmasis Baltijos šalyse kultūros paveldo objektas, įvertintas pagal pasaulinę kultūros objektų valdymo kokybės vertinimo sistemą HERITY (angl. heritage –paveldas ir quality –kokybė). Patentuota sertifikavimo sistema užtikrins aktyvesnį Vilniaus universiteto ansamblio lankymą ir atkreips dėmesį į jo kultūrinį reikšmingumą. HERITY pripažinimo sertifikatas suteikiamas trejiems metams.

HERITY sertifikato įteikimo iškilmės vyks rugsėjo 18 d. (trečiadienį) VU Mažojoje auloje (Universiteto g. 3, Vilnius), pradžia – 11 val.

HERITY – Italijoje įsikūrusi vienintelė tarptautinė nevyriausybinė kultūros paveldo kokybės valdymo organizacija. HERITY, rengdama ir diegdama istorinių ir kultūros paveldo objektų vertinimo standartus, aktyviai bendradarbiauja su UNESCO. Šiuo sertifikatu Italijoje pažymėti lankomiausi objektai – tarp jų Panteonas ir Koliziejus.

naujienos.vu.lt informacija