LeŽuDi 2013Gegužės 7–10 dienomis KF vyko žurnalistų dienos „LeŽuDi 2013“.

Žurnalistų dienos „LeŽuDi 2013“ buvo skiriamos Vito Lingio žūties dvidešimtmečiui paminėti. Ta proga Žurnalistikos institute (Maironio g. 7) atidaryta šio publicisto straipsnių paroda „Rokenrolas rytoj“, suorganizuoti kiti tiriamosios žurnalistikos tematikai skirti renginiai.

Gegužės 7-ąją (antradienį) 12 val. aplankytas Vito Lingio kapas Antakalnio kapinėse. Po to Vinco Kudirkos aikštėje studentai rengė teminį „flešmobo“ pasirodymą, po kurio Žurnalistikos instituto kiemelyje prasidėjo oficialus atidarymo koncertas. Jo metu vyko Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos įsteigtų Vinco Kudirkos bei Vytauto Gedgaudo premijų įteikimas, apdovanoti Jaunųjų žurnalistų rašinių konkurso laureatai.

Gegužės 8-oji buvo skirta diskusijoms. Vieną jų – „Vitas Lingys: tada ir dabar“. Artimai Lingių šeimą pažinojusi Rasa Liškauskaitė, Lingio bendradarbis „Respublikoje“ Rytas Staselis ir laidų ciklo „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ autorius Egidijus Knispelis. Diskusiją vedė Tiriamosios žurnalistikos centro Londone vadovas Gavinas MacFyenas.

Ketvirtadienį „leŽudi“ organizatoriai kvietė į filmo „Afganistanas: dolerių pėdsakais“ peržiūrą. Kartu vyko ir diskusija su „Transparency international“ Lietuvos skyriaus atstove Neringa Mickevičiūte. Vakaro programoje -  „Verslo klasės“ redaktoriaus Aurelijaus Katkevičiaus vedamuose „Protų karuose“ - savo žinias išbandė studentai, dėstytojai bei skirtingų žiniasklaidos priemonių atstovai.

Paskutiniąją šventės dieną žurnalistai išmėgino fizinę ištvermę: Saulėtekyje, Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre, vyko Lietuvos žurnalistų sąjungos bei studentų krepšinio ir futbolo varžybos.

Žurnalistų dienos surengtos 22-ą kartą minint gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.