valdovurumai.lt nuotr.Doc. dr. Rimvydas Laužikas dalyvavo diskusijoje apie muziejų ir kintančias jo funkcijas.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai balandžio 18 d. LDM Taikomosios dailės muziejuje kvietė diskutuoti apie muziejaus ir jo funkcijų sampratą kintančiame pasaulyje. Mintimis apie šiuolaikinio muziejaus viziją, misiją bei paskirtį, apie visuomeninę priedermę ir pilietinę atsakomybę dalijosi muziejininkai, mokslininkai, teorinės muziejinės minties skleidėjai.

Buvo diskutuojama apie asmeninę ir institucinę patirtį, siekiant, kad muziejus būtų patraukli ir gyva kultūros bei socialinės komunikacijos vieta, kurioje istorija ir paveldas tampa kiekvieno savastimi, kurioje ugdoma pilietinio bendravimo vertė.

Išsamiau.