European Business ReporterEuropos Komisijos atstovybė Lietuvoje pristato elektroninį leidinį „Europos verslo reporteris“.

Verslo žurnalistai Vija Pakalkaitė ir Rytas Staselis analizuoja verslo reporterio darbo specifiką, jam kylančius profesionalumo, etikos ir reputacijos iššūkius, Lietuvos verslo žiniasklaidos raidą ir perspektyvas. Kokybiškos užsienio verslo žiniasklaidos leidinius apžvelgia politologė Ieva Kazakevičiūtė.

Leidinys parengtas stovyklos „Europos verslo reporteris“ ir dienraščio „Verslo žinios“ medžiaga. Stovykloje, kurią organizavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, dalyvavo 20 žurnalistikos, ekonomikos ir politologijos studentų. Su jais savo įžvalgomis ir patirtimi dalijosi tuometinis Ministro Pirmininko patarėjas Mykolas Majauskas, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas, tuometinė finansų ministrė Ingrida Šimonytė, kiti ekspertai.

Siekiant, kad per renginį sukauptos žinios būtų prieinamos kuo platesniam žurnalistika besidominčių žmonių ratui, stovykloje pristatytos medžiagos pagrindu parengtas elektroninis leidinys „Europos verslo reporteris: gairės būsimiems ekonomikos ir verslo žurnalistams“.

Leidinį sudaro 3 dalys:

- pirmojoje pristatoma verslo ir ekonomikos žurnalistika kaip profesija, iššūkiai, kurie kyla dirbant šioje srityje, pateikiama didžiausių užsienio verslo leidinių apžvalga;
- antroje dalyje pateikiami geriausi stovyklos dalyvių rašiniai
- trečiojoje – stovyklos programa ir kai kurių pranešėjų prezentacijos.

„Manau, kad leidinys gali padėti būsimiems žurnalistams susivokti pasirinktoje profesijoje. Tai 40 puslapių, kuriuose perteiktą patirtį kitu atveju gali tekti kaupti ne vienerius metus ar net įgyti savosios reputacijos kaina. Esu tikras, kad leidinyje pateiktas žinias pritaikys ne tik būsimi verslo žurnalistai, bet ir platesnis skaitytojų ratas. Jis bus įdomus ir dirbantiems žurnalistams, ir visiems, besidomintiems žiniasklaida“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.

Leidinį rasite čia