erasmus studentai muziejujeERASMUS programos studentai, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete pasirinkę studijuoti dalyką „Skaitmeninto kultūros turinio ilgalaikis išsaugojimas: dabarties tendencijos” (dėstytoja – doc. dr. Regina Varnienė-Janssen) lapkričio 9 d. turėjo galimybę praktiškai susipažinti su Lietuvos muziejuose saugomų kultūros vertybių skaitmeninto turinio ilgalaikiu išsaugojimu ir jo sklaida.

Įtaigus Danutės Mukienės (Lietuvos dailės muziejaus filialo Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centro vedėja) ir jos pavaduotojo Donato Snarskio Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) pristatymas suteikė galimybę studentams praturtinti žinias apie Lietuvoje funkcionuojančias skaitmeninto kultūros turinio ilgalaikio saugojimo sistemas.

Patirtis patvirtino, jog tokie seminarai yra labai naudingi studentams, nes padeda greičiau įsisavinti teorines žinias. Šio semestro metu ERASMUS programos studentai dar lankysis Lietuvos centriniame valstybės archyve, kur stebės vaizdo ir garso įrašų skaitmeninimo ir metaduomenų kūrimo procesus bei Vilniaus universiteto bibliotekoje, kur susipažins su rankraščių bei publikuotų dokumentų skaitmeninimo bei skaitmenintų objektų parengimu ilgalaikiam išsaugojimui.

Doc. dr. R.Varnienės-Janssen nuotraukoje: Lietuvos dailės muziejaus filialo Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centro vedėja vedėja D.Mukienė (viduryje), D. Snarskis (pavaduotojas, trečias antroje eilėje iš dešinės) su ERASMUS programos studentais Lietuvos Dailės muziejaus mokymo klasėje.