mini Nordplusi meeskond2Šiais metais Vilniaus universitetas prisijungė prie Talino universiteto inicijuoto tarptautinio programos „Nordplus Horizontal“ projekto „Medijų raštingumas, panaudojimas ir paveldas edukacijoje“ (angl. Media Literacy, Reuse, and Heritage in Education).

Projekto darbo grupės tikslas – rasti ir permąstyti geriausias edukacines praktikas, kai mokymo procese naudojamos įvairios medijos, ir išsiaiškinti, kaip tai  padeda geriau suprasti tradicinius mokymosi dalykus, pavyzdžiui, literatūrą, istoriją, matematiką etc.

Projekto partneriai: Talino universiteto Baltijos filmų, medijų mokykla, Tamperos universiteto Edukacijos fakultetas (Suomija), Estijos filmų muziejus, Estijos filmų institutas, Latvijos kultūros akademijos Nacionalinė filmų mokykla, VIA universiteto kolegijos Animacijos dirbtuvės (Danija) ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas.

Šiaurės šalių regione projekto partneriai bendradarbiauja telkiant praktines medijų edukatorių žinias, fiksuoja geriausias praktikas bei priemones, edukacijai naudodami medijas ir paveldą. Šiandien darosi būtina su medijų ir informaciniu raštingumu supažindinti mokyklų pedagogus, kad jie, ugdydami jaunimą, kūrybiškai pritaikytų mediologinį išprusimą. Siekiant kūrybiškai mokyti vaikus medijų išminties, išties prasminga remtis kino ir medijų edukacija, organiškai integruojant tiek medijų ekspertų, tiek edukatorių patirtį. Plačiąja prasme kino ir medijų edukaciją bei raštingumą mokyklose galima pasitelkti mokant daugelio dalykų. Atsiranda būtinybė sužadinti bei palaikyti edukatorių, kurie jau ryžosi pasitelkti tarpdisciplinius metodus mokydamiesi ir mokydami, vidinę motyvaciją.

Projekto strategijoje numatyta sukurti įvairialypį Šiaurės šalių medijų edukatorių tinklą. Vienas iš pagrindinių projekto renginių – 2019 m. sausio 10–11 d. Talino universitete rengiama praktinė konferencija „Filmai ir medijos edukacijoje“. Šioje konferencijoje savo originalias praktikas pristatys projekte dalyvaujančių šalių kino ir medijų ekspertai bei edukatoriai.

Vienas iš projekto darbo grupės susitikimų vyks lapkričio 14–15 d. VU Komunikacijos fakultete.

Plačiau apie šį projektą skaitykite: https://www.tlu.ee/en/Media-Literacy-Reuse-and-Heritage-in-Education