mini Virselis pagal Varneli su pavadinimais 3Vasario 23 d. 12 val. Vilniaus knygų mugėje, LITEXPO parodų rūmuose, 5.3 konferencijų salėje bus pristatomas kolektyvinis leidinys „Kultūra tinklaveikos visuomenėje: tapatybės industrija“.

Renginyje dalyvaus knygos sudarytojos doc. dr. Rita Repšienė ir doc. dr. Odeta Žukauskienė, gerbiami knygos recenzentai prof. dr. Almantas Samalavičius ir doc. dr. Naglis Kardelis.

Knyga „Kultūra tinklaveikos visuomenėje: tapatybės industrija“ atskleidžia dabarties kultūros, kurioje tradicinis pasaulėvaizdis kol kas taikiai „sugyvena“ su naujosiomis technologijomis, o vaizdo hegemonija dar negriauna vertybių hierarchijos, visumą, brėžiant ateities kontūrus. Knygos tekstų autoriai (Eric Sadin, Michel Maffesoli, Alexander R. Galloway, Kazys Varnelis, Andrzej Mencwel, Nicole Dołowy-Rybińska, Rita Repšienė, Aida Savicka, Odeta Žukauskienė) aptaria tinklo kultūros, naujųjų medijų privalumus ir trūkumus, tapatybės pokyčius, privatumo praradimą, kūrybiškumo nuosmukį, apmąsto, kas darytina, kad išsaugotume gerąsias tinklo kultūros ypatybes ir atmestume blogąsias, nes nepadarę tokios „revizijos“, būsime pasmerkti nevalingai blaškytis tinkle, tuščiai švaistydami laiką, pametę kryptį ir orientaciją.

Leidinio tikslas – supažindinti su naujausiais šiuolaikinės kultūros tyrinėjimais, atskleidžiančiais dabarties visuomenės virsmus, tapatybės pokyčius, jai kylančius pavojus ir sociokultūrinius iššūkius. Knyga padės geriau suvokti tinklo kultūros ypatybes, kurti bendrą vertybinę erdvę, skatins kritiškai analitiškai apmąstyti sparčiai virtualėjančią kasdienybę.