mini manzuch premijaVU KF Skaitmeninių medijų laboratorijos docentė Zinaida Manžuch apdovanota 2017 metų Kultūros ministerijos premija už bibliotekininkystės, bibliografijos, knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekose.

2017 m. gruodžio 14 d. Vilniaus Rotušėje kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson iškilmingai įteikė premijas kultūros srityje savo darbais pasižymėjusiems žmonėms. Kultūros ministerijos premijos kasmet skiriamos už kultūros ir meno darbuotojų profesinę veiklą, įvertinant geriausius jų pasiekimus ir darbus.

2012-2014 m. doc. dr. Zinaida Manžuch vadovavo nacionalinio projekto LiBiTOP (Lietuvos bibliotekų tinklo optimizavimo galimybių studija) tyrėjų grupei, kuri kartu su partneriais sukūrė ir įgyvendino plataus masto unikalius Lietuvos bibliotekų tyrimus. Projekto rezultatai panaudoti kuriant pirmąją Lietuvos bibliotekų strategiją „Bibliotekų plėtros strategines kryptis 2016-2022 m.“.

2015 m. mokslininkė parengė Vilniaus universiteto vadovėlį „Strateginis kultūros paveldo skaitmeninimo valdymas“, pagal kurį šiuo metu studijuoja būsimieji kultūros darbuotojai – Kultūros informacijos ir komunikacijos bakalauro studijų programos bei Paveldo informacijos ir komunikacijos magistro studijų studentai.

Doc. dr. Zinaida Manžuch aktyviai dalyvauja mokslinių bibliotekininkystės naujovių sklaidoje, skatina diskusijas aktualiais klausimais Lietuvos profesinėje bibliotekininkų bendruomenėje. Nuo 2009 metų mokslininkė administruoja profesinį tinklaraštį „Rock&roll bibliotekininkas”, nuolat skaito bibliotekų darbuotojams skirtas viešas paskaitas ir mokslinius pranešimus konferencijose.