mini lezudi 2Gegužės 6 dieną, šeštadienį, 15.00 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje įvyks Metų tiriamosios žurnalistikos autoriaus apdovanojimo, kurį įteiks VU žurnalistikos studentai, ceremonija.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto žurnalistikos studijų programos suburto Apdovanojimo komiteto pirmininkė Reda Stangytė pabrėžia, kad šiais metais Žurnalistų dienų kontekste pirmą kartą bus apdovanotas labiausiai visuomenei nusipelnęs tiriamosios žurnalistikos atstovas. „Idėja kilo diskutuojant profesoriams ir studentams. Premijos tikslas – kasmet įvertinti labiausiai nusipelniusį tiriamosios žurnalistikos autorių, savo veikla padariusį didžiausią poveikį visuomenei. Labai nuoširdžiai tikimės, kad tai taps Universiteto tradicija“, – mintimis dalijosi R. Stangytė. Kaip teigia komiteto pirmininkė, premijai atrinkti tiriamosios žurnalistikos darbai vertinti atsižvelgiant į permainas, kurių visuomenėje įvyko tyrimui pasibaigus, atliekant tyrimą surinktus ir panaudotus slaptus duomenis bei atlikto tyrimo naudą. Rinkimai vyko remiantis parengtais Apdovanojimo nuostatais.

Metų tiriamosios žurnalistikos autoriaus, išrinkto žurnalistikos studentų, vardas bus paskelbtas per renginį, jam bus įteikta pranešėjo – angelo – skulptūrėlė ir Apdovanojimo liudijimas. Autoriui ir susirinkusiems pagerbti numatytas trumpas koncertas.

Žurnalistų dienų „LeŽuDi 2017“ organizatorė Izabelė Kačinskaitė mano, kad tiriamoji žurnalistika yra raktas į pokyčius visuomenėje, o „per žurnalistų dienas įteiktas apdovanojimas ir bus būtent tokio pokyčio ženklas“. Renginys sujungs skirtingų kartų žurnalistus, žurnalistikos absolventus, todėl Universiteto studentai tikisi labai jaukios, prasmingos, iškilmingos įteikimo ceremonijos: „Labai nuoširdžiai kviečiame atvykti visus žurnalistų bendruomenės narius“.

Šiais metais vėl bus atgaivinta žurnalistikos studentų ir žurnalistikos profesionalų eisena. Apdovanojimo ceremonijai Šv. Jonų bažnyčioje pasibaigus, iš VU Didžiojo kiemo ji nusidrieks į Vilniaus fotografų kiemą (Maironio g. 7, KF Žurnalistikos institute), kur vyks „LeŽuDi 2017“ uždaromoji popietė: kalbės dėstytojai, studentai, svečiai, bus atliekama muzikinė programa, apdovanoti Žurnalistų dienų Lietuvos mokyklų mokiniams skirto rašinių ir nuotraukų konkurso nugalėtojai, kurių kūrinius vertino profesionalūs žurnalistai. Taip pat už geriausią metų mokomąją žurnalistikos praktiką bus pagerbti studentai. Svečiai galės pasivaišinti užkandžiais ir kava.

Žurnalistų dienų 2017 uždaromojo renginio organizatoriai ir fakulteto dekanas maloniai kviečia šeštadienio popietę praleisti kartu su Universiteto bendruomene, studentais ir žurnalistais.

Žygimantas Mitkus,
„Universiteto žurnalistas“