mini Dalia LeinarteVilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorė dr. Dalia Leinartė išrinkta Jungtinių Tautų konvencijos dėl visų formų diskriminacijos moterims panaikinimo (CEDAW) komiteto pirmininke.

D. Leinartė yra CEDAW Komiteto narė nuo 2013 metų ir pastaruosius 2 metus ėjo vicepirmininkės pareigas. Praėjusį rudenį D. Leinartė didžiausia CEDAW valstybių balsų dauguma perrinkta kitai, 2017–2020 metų kadencijai. Per CEDAW Komiteto gyvavimo laikotarpį (nuo 1981 m.) prof. D. Leinartė bus antroji Rytų Europos atstovė, pirmininkaujanti komitetui. Pirmininkės pareigas ji eis dvejus metus.

66 Komiteto sesijoje profesorė pabrėžė, kad Komitetas turėtų daugiau dėmesio sutelkti į ateitį ir didinti bendradarbiavimą su tarptautinėmis organizacijomis.

Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto pagrindinė funkcija – stebėti kaip yra įgyvendinama 1979 m. Jungtinių Tautų Konvencija dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims. Komitetą sudaro 23 nepriklausomi, aukštos moralės ekspertai, žmogaus teisių srities profesionalai.

D. Leinartė taip pat vadovauja Lyčių studijų centrui, kuris nuo vasario 1 d. tapo Komunikacijos fakulteto dalimi.

JT logo