Donelaicio atminties paveldasGruodžio 12 d., pirmadienį, 12.30–13.00 val. Freskos kambaryje vyks prof. habil. dr. Domo Kauno knygos „Kristijono Donelaičio atminties paveldas“ improvizuotos sutiktuvės.

Įžangos žodį tars dekanas prof. dr. Andrius Vaišnys, Knygotyros ir dokumentotyros instituto direktorė  prof. dr. Aušra Navickienė ir knygos autorius.

Parengta studija yra Kristijono Donelaičio publikuotojo ir nepublikuotojo (memorialinio) paveldo knygotyrinis darbas. Jame – trys dalys. Pirmojoje teikiama Donelaičio asmeninės bibliotekos rekonstrukcija, antrojoje analizuojama jo kūrybos knygų leidyba, trečiojoje – autoriaus atminimo įprasminimo rašytiniais ir materialiaisiais paminklais tradicija. Tiriamasis laikotarpis – Prūsijos valstybės laikai (iki 1918 m.). Tyrimas remiasi lietuvių ir vokiečių donelaitikos istoriografijos tradicija. Užduočiai atlikti duomenų ieška vykdyta Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Švedijos, JAV atminties institucijose – archyvuose ir bibliotekose.

Knygą recenzavo: Dr. (HP) Ona Aleknavičienė, Lietuvių kalbos institutas; prof. dr. Aušra Navickienė, Vilniaus universitetas; PD habil.. dr. Christiane Schiller, Berlyno Humboldotų universitetas.

Knygą apipavidalino dailininkas Alfonsas Žvilius, išleido VšĮ Akademinė leidyba, 2016 m. Knygos leidimą finansavo Lietuvos mokslo taryba pagal Valstybinę lituanistinių tyrimų ir sklaidos 2016 – 2024 metų programą, projekto finansavimo sutartis Nr. LIP-044/2016.

Jūsų laukia karšta arbata, kava ir knyga dovanų.

Knygotyros ir dokumentotyros institutas