in Latino 1Į KF atkeliauja Lotynų Amerikos kultūros dienos „In Latino“.

Kasmet Vilniuje vykstančio festivalio organizatoriai – „Kino pavasario“ komanda – KF rengia dvi atviras paskaitas: „Autorių teisių apsauga ir visuomenės prieigos prie kūrybos teisė“ bei „Piratavimo priežastys ir kovos su piratavimu strategijos“.

„Fakulteto socialinių partnerių pasiūlytas seminaras yra unikali ir puiki proga studentams susipažinti su Lotynų Amerikos kūrėjų situacija intelektinės nuosavybės apsaugos srityje bei išgirsti apie novatoriškus kūrybinius projektus ir sėkmingus piratavimo keliamų problemų sprendimo būdus. Pastaraisiais metais Lotynų Amerikoje labai sparčiau auga kūrybinis sektorius, gimsta įdomios idėjos, kurias galima adaptuoti ir Lietuvoje,“ – teigia KF Kūrybinių medijų instituto vadovė doc. dr. Renata Šukaitytė.

Paskaitą „Autorių teisių apsauga ir visuomenės prieigos prie kūrybos teisė“ skaitys dr. Stasys Drazdauskas – advokatų kontoros „Borenius“ advokatas, VU Teisės fakulteto lektorius. Paskaitoje bus nagrinėjami autorių apsaugos tikslai, principai ir autorių teisių išimtys. Vyks diskusija apie kūrėjo teisę gauti atlygį ir visuomenės teisę turėti prieigą prie kūrybos paveldo. Pranešėjas apžvelgs Lotynų Amerikos valstybių situaciją.

Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos pirmininkė, Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos prezidentė Dina Adomavičiūtė skaitys paskaitą tema „Piratavimo priežastys ir kovos su piratavimu strategijos”. Pranešėja pateiks atsakymus, kodėl žmonės užsiima piratine veikla, apžvelgs kovos su piratavimu būdus, aptars Lotynų Amerikos situaciją.

Paskaitose bus demonstruojama keliaujančio Kolumbijos audiovizualinio menų festivalio FIDAAC kino programos dalis – trumpametražiai studentų filmai.

9-asis festivalis „In Latino“ vyks 2014 m. spalio 9–16 dienomis. Šiųmetinio festivalio organizatoriai daugiausia dėmesio skirs Kolumbijos kinui, muzikai, fotografijai, maistui, tačiau nepamirš ir kitų Lotynų Amerikos šalių. Daugiau apie festivalio idėją ir šiųmetinę programą skaitykite projekto svetainėje http://kinopavasaris.lt/inlatino/ ir interviu su projekto vadove Agnesta Filatove http://www.kinopavasaris.lt/naujiena?id=1411651432 .

Paskaitos vyks spalio 13 d. VU KF Kūrybos komunikacijos (JR5) auditorijoje (Saulėtekio al. 9, jungiamieji rūmai), pradžia – 16 val.